Vánoční punč

1. prosinec 2007 | 00.01 |

Vánoční punč - něco proti zamrznutí

I když v Českých zemích není tak obvyklý, možná už u někoho z vás se už ujal. A když ještě ne tak můžete zkusit něco nového.

Vánoční punč

Ingredience:
100 g rozinek, 2 dl rumu, 1/2 l silného tmavého čaje, 1/2 l červeného vína, 2 kousky celé skořice, 4 hřebíčky, citrónové plátky z oloupaného citrónu

Příprava:
Rozinky necháme několik hodin máčet v rumu. Čaj, víno, plátky citrónu, celé skořice a celé hřebíčky uvedeme k varu, ale nevaříme. Do sklenic rozdělíme rozinky s rumem a zalijeme teplým nápojem z vína a čaje (koření vyjmeme). Podáváme v tlustostěnných sklenicích.


obrazek

Když ho nestihnete na Vánoce tak třeba na Nový rok ...

Novoroční punč

Ingredience:
7,5 dl vody nebo slabšího čaje, 200 g cukru, 3 pomeranče, 1 citrón, 2 hřebíčky, kousek celé skořice, 0,5 l červeného vína, 2 dl rumu

Příprava:
Do hrnce nalijeme vodu nebo slabý čaj, přidáme cukr, ze 2 pomerančů a z poloviny citronu ostrouhanou kůru, skořici a hřebíček a asi 5 minut vše povaříme.
Pak směs prolijeme sítkem do jiné nádoby, přilijeme víno, postavíme na oheň, zahřejeme téměř k bodu varu, pak odstavíme, přilijeme šťávu z pomerančů a citrónu, rum a zamícháme. Hotový punč nalijeme do nahřátých sklenic a podáváme.

obrazek

Pokud jste ještě nedosáhli plnoletosti, nebo alkoholu zrovna neholdujete ...

Dětský punč

Ingredience:

0,3 l bezinkové nebo rybízové šťávy (moštu), 0,3 l jablečné šťávy, 3 - 4 celé hřebíčky, 1 tyčinka skořice, kousek citronové kůry, 25 g mandlí, 4 lžíce rozinek

Příprava:

Šťávu dáme vařit se skořicí , hřebíčkem a citónovou kůrou. Když začne vařit, odstavíme ji. Mezi tím si oloupeme mandle. Než vyndáme koření, necháme ho chvíli louhovat. Pak do punče přidáme mandle a rozinky. Ještě teplé podáváme.

obrazek

Receptů na punč je spousty. Poděl se s námi o váš rodinný recept na punč předávaný z generace na generaci. Napiš jeho obměny do komentářů.

Případně jestli jste zkusili náš punč a jak vám chutnal.

Králíček

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Vánoční punč edita* 03. 12. 2007 - 17:52