Mikuláš!!!

1. prosinec 2007 | 00.01 |

Jak se slaví Mikuláš v jiných zemích???

V Polsku

- polský Mikuláš nechává dárky v botách a pod polštářem 6. prosince. Prý slézá po zlaté nitce, která spojuje nebe se zemí.

V Belgii

- se Mikuláš objevuje 5. prosince a dárky pro děti vkládá do připravených bot. Děti na důkaz vděčnosti nechávají před domem mrkev a seno. Není to pozornost pro sv. Mikuláše, ale pro jeho koně, který svého pána doveze vždy včas.

Ve Španělsku

- děti píší Mikuláši dopisy předem. Dárky dostávají 6. prosince. V noci před příchodem sv. Mikuláše pověsí u postele prázdné punčuchy, aby je naplnil dárky. Podobné je to v Anglii, tam však sv. Mikuláš nechodí 6. prosince, ale na Vánoce.

V Holandsku

- Mikuláš nepřijíždí se spřežením koní nebo sobů, ani nevstupuje komínem, ale připlouvá lodí. Slavnostní vítání návštěvníka ze země věčného sněhu probíhá 6. prosince v přístavu poblíž Haagu. Tento den je počátkem měsíčního obdarovávání a oslav.

Ve Švédsku

- roznáší dárky skřítek. Tradice svatého Mikuláše tam zanikla už v 16. století. Tehdy ho nahradil malý skřítek, který se zjevuje na Vánoce s pytlem plným dárků, ale jen hodným dětem!

( Drobek už není redaktorka- pozn.red.)Po dlouhé době píšu do našeho oddílového časopisu tak doufám že se vám to bude aspoň trochu líbit!!! Drobek

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mikuláš!!! včelka 01. 12. 2007 - 17:50