Bublifuk

1. květen 2007 | 00.01 |

BUBLIFUK

Kdo by neznal tuhle bááječnou hračku?Ale kde se tu vůbec vzala?

Chlápek, který objevil bublifuk se jmenoval David Stein.Tak tak,už znáte jeho jméno.Ale bublifuk ve formě textilního kruhu s umělohmotnou tyčí, který se dal snadno rozevírat nebo zmenšovat zpopularizoval až Klutz Press .

obrazek

Tuhle věcičku, kterou mají rády nejenom děti ale i dospělí,koupíte snad v každém hračkářství. A ne že by bylo na trhu málo nápadů, jak bublifuk "upgradeovat" . Vydala jsem se na průzkum do hlubin internetových obchodů ,abych zjistila, jaká bublifuková móda zrovna frčí.

Už je to tady.Kromě voňavých a barevných bublifuků,bublifuků s hlavolamem nebo hrou ve víčku přes bublifuky s nepraskávajícími bublinami nebo bublinové pistole najdete i některé kousky,které opravdu stojí za to.Např.: Chceš si vytvořit bublinu s duchem? Tak si pořiď Ghost Bubble a s ním můžeš vytvořit ducha v každé bublině, kterou uděláš; nebo: bublifuk na vzduchu se změní ve sněhové vločky. Nemokří podlahu. Jedním fouknutím uděláš spoustu bublinek - vloček.Kouzelný,co ta lidská hlava nevymyslí!

obrazekobrazekobrazekobrazek

A teď by Vás možná zajímalo,jak si vytvořit svůj bublifuk doma, třeba o něco vymakanější než je voda s jarem v jakémkoli poměru. Na jedné stránce jsem našla celkem důvěryhodný recept:

Destilovaná voda ( 10 dílů );Jar ( 3 díly ); Glicerin ( 1 díl )

Voda-nejlepší je destlilovaná nebo hodně měkká-tu z kohoutku pro dosažení dobrýho efektu nepoužívej .

Jar-Nejlepší je použít některý z řady pínie,citrus nebo jahoda.Jar extra nebo jablko nemají tak dobré účinky.

Glycerin-prodává se v prý lékárnách s označením Glycerol 85%

________________THE END_____________________

Vaše Rusalka

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Komentáře

RE: Bublifuk petulka* 19. 05. 2008 - 22:14