III. část- Zkřížené plány

1. září 2007 | 00.01 |

S Hormovou pomocí nasednu na toho druhého koně ( je úplně černý). Na koni jsem seděla jenom párkrát, takže pro mě začátek cesty není vůbec jednoduchý, ale po chvilce jízdy si už pomalu zvykám. Jedeme přes loučky a lesíky, po cestách i úseky, kde musíme slézt z koní a prosekat se dál.

Už jsme na cestě pátý den.Nejhorší ze všeho je to vedro.Slunce neúnavně spaluje všechno, na co dosáhnou jeho zářivé paprsky.Ale já se prostě potřebuju dozvědět, co se vlastně stalo. Večer naštěstí přijíždíme k cestě obklopené skalami, takže zítřejší cesta bude snad pohodlnější.Utáboříme se, zapálíme oheň ale ještě předtím než se mi stačí zavřít oči, stihnu se ještě Horma zeptat:,, Za jak dlouho tam budeme?" ,,Je to už jen kousek, počítám tak den, maximálně dva.

Jemně modrý palác, bílé růže, růžové závoje....černá kobka, odraz v zrcadle, prázdné oči.... ,,No táák! Vzbuď se už ! Musíme vyrazit!!! " To snad není možné...zdál se mi sen v reálném snu? Sednu si a protáhnu se. Slunce zase, ač je ještě brzké ráno, svítí jako o závod. Z malé studánky cestou doplníme vodu a pak beze slova pokračujeme. Koně, napojení novou energií z vody, jsou veselí a čilí a proto nám cesta tentokrát ubíhá mnohem rychleji.

,,Ty, Horme...žijí tady i nějaké jiné bytosti než lidé? "

,,Jistě! V lesích najdeš lesní víly, ve vodě vodní, v určitých místech lesíků i Lasanky, ale to by jsi musela mít hodně velké štěstí, aby jsi nějakou zahlédla. Jinak je jich tu spoustu, ale já bych ti vlastně neměl nic říkat, aby se ti to doneslo od správných úst."

Přemlouvat, aby mi vyprávěl víc, ho má cenu, ale alespoň maličkost se zeptám: ,, A co jsou to ty...Lasinky nebo jak jsi to říkal?"

,,Lasanky...představ si sebe asi o velikosti veverky s křidéky- mají nádherná třpytivá křídla, ale hlavní je, že umí poradit a předpovídat budoucnost. Dokonce jsem slyšel, že plní i přání, ale jak moc je to pravdivé, nevím. Sám jsem nikdy žádnou nepotkal a myslím, že ani neznám někoho takového."

,,A odkud tedy o nich máš informace? "

,,Z vyprávění."

,,Vyprávění koho?"

,,Nezlob se, ale myslím, že bych ti už raději neměl nic říkat."

,,V pořádku."

K večeru přijíždíme na palouk. Čekám, že se zde utáboříme, ale jak se ukáže, Horm má poněkud jiný plán.

,, Zjistil jsem, že nás někdo špehuje. Nebylo by bezpečné tady přespávat. Pojedeme i v noci."

Tak to je zlé. Všichni jsme hrozně vyčerpaní z celodenní jízdy a teď máme jet i v noci.

Vjíždíme do temného lesa.Je slyšet každé zapraskání. Stromy rostou velice blízko u sebe a tak je velice těžké hledat cestu. Obloha je zatažená, takže nám na cestu nesvítí ani měsíc, ani hvězdy. Ale pokračovat musíme. Můžeme jen doufat, že budeme mít tolik síly, aby jsme se dostali k našemu cíli včas.

A proč vlastně nevím kam jedu? Proč nevím ani ň , když jsem tu už tak dlouho? Co se to stalo a proč se mi zdají ty divné sny a proč... otázky se prohryzávají mojí hlavou jako malí červtoči.

,,Uaaaah" nepotlačím zívnutí.

,,A jak si vlastně zjistil, že nás někdo sleduje? " zeptám se.

Jeho výmluvný pohled mluví za vše.

,, Samozřejmě, nemám se ptát . " poučím sama sebe.

Už mě to ale začíná pěkně štvát. Možná je to tím, že jsem unavená, možná tím, že mám hlad a možná taky vším dohromady. Přemýším, jaké by to bylo, otočit koně a vydat se někam sama- na vlastní pěst.Někam daleko, do neznáma, někam, kde prožiju pořádný dobrodružství...

Horm moje myšlenky asi vytuší a tak řekne: ,,Neboj se, už ráno tam budeme a vše se dozvíš.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: III. část- Zkřížené plány dráček 03. 09. 2007 - 18:45
RE: III. část- Zkřížené plány johanka* 05. 09. 2007 - 17:54
RE: III. část- Zkřížené plány rŮŽa 07. 10. 2007 - 19:06
RE: III. část- Zkřížené plány chramst 01. 12. 2007 - 11:34
RE: III. část- Zkřížené plány Čáry 07. 01. 2008 - 09:25
RE: III. část- Zkřížené plány dráček 24. 04. 2008 - 16:37