známka

1. srpen 2007 | 00.05 |

Známka

Píšete si s nějakým skautem nebo skautkou? Možná by nebylo občas od věci vynechat služby e-mailu a zkusit tradiční možná i romantičtější způsob dopisování. Nechci dělat České poště reklamu. Jen se to možná letos více hodí, když Evropa slaví 100 let skautingu. I Česká pošta podlehla výzvě Asociace veřejných evropských poštovních operátorů a nechal navrhnout poštovní známku v hodnotě 11 korun se skautským motivem. Známka vyšla 9. května, tedy v Den Evropy.

Tato známka je vhodná na pohlednice a běžné dopisy (do 20g) zaslané do zahraničí (evropských států). Nebo běžný dopis po České republice o hmotnosti nad 20g (cena této zásilky je 12 Kč, je dobré ještě přikoupit korunovou známku). Pokud si nejste jisti cenou zeptejte se na poště nebo na http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/sluzbyonline,zasilky. Známku zakoupíte u filatelistických přepážek na větších poštách.

Autorem grafické předlohy známky i přítisku je Jiří Petráček, grafickou úpravu provedl Oldřich Pošmurný a známku vyryl rytec Jaroslav Tvrdoň. Známka je tištěna rotačním ocelotiskem v kombinaci s čtyřbarevným hlubotiskem na švýcarském stroji WIFAG.

obrazek

Králíček

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře