Platidlo nebo ozdoba?

1. říjen 2007 | 00.01 |

Čínská mince

""Repliky tradičních čínských mincí. Přinášejí hojnost a prosperitu do života i podnikání. Jeden z nejlepších tipů k zajištění nikdy nevysychajícího zdroje příjmů. Tři repliky tradičních čínských mincí s čtverhranným otvorem svázané červenou stužkou."

obrazek

Takových to upoutávek najdeme na internetu spousty a tyto mince nám často zdobí dekolt, zápěstí, batoh, nebo části oděvů. Co už nám upoutávky neřeknou je fakt že originály těchto mincí pocházejí z doby 100 let před Kristem. Tedy z období kdy se v Číně nejvíce stavěli pyramidy. Zavedl je Š´-chuang-ti, aby sjednotil čínskou měnu. Před tím se totiž v Číně platilo mušlemi, slitky stříbra, nebo jaspisem. Tyto drobné mince byly měděné, ty hodnotnější pak zlaté.

obrazek

Pro náročnější sběratele čínských mincí, razí Čínská státní mincovna mince s motivem pandy velké a jsou celé z ryzího zlata. Vyrábí je ve čtyřech velikostech a průměrech od 13, 92 mm do 32, 05 mm. Rubová strana mince se každý rok mění, takže je pořád co prodávat. Prodejní cena těchto mincí se ale pohybuje kolem 16 000 korun. Pokud si ji pořídíte, tak sní prosím nezkoušejte platit v běžných obchodech, nezasvěcený prodavač, by vás s ní asi vyhodil.

obrazek

Konec

obrazek

Králíček vlastní packou

obrazek

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře